zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Czym NIE JEST miłość? 5 mylnych przekonań na temat związków i uczuć, w które nie warto wierzyć.

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

1. Zakochanie i pożądanie to nie zawsze miłość!

Interpretowanie zauroczenia, pociągu, potrzeby, dobrego seksu i/lub przywiązania jako Miłości. „Jeśli czujemy do siebie fizyczny pociąg, to musi być Miłość”. „Miłość to wszystko czego potrzebujesz.” „Miłość wszystko zwycięża.” Takie myślenie prowadzi do niepowodzenia związku, gdy odkryjesz, że miłość nie wystarczy, aby spełnić Twoje wymagania i potrzeby.

Rozwiązanie: Dokonaj świadomych wyborów dotyczących relacji, definiując swoje wymagania i wykorzystuj je do wyszukiwania, sortowania i sprawdzania potencjalnych partnerów.

2. Związek to nie rozwiązanie Twoich obecnych problemów!

Mając nadzieję, że związek rozwiąże twoje trudności emocjonalne i finansowe oraz przyniesie ci szczęście i spełnienie, coś jak wygrana na loterii. Unikasz brania odpowiedzialności za swoje życiowe wyzwania, oczekując, że zostaniesz od nich uratowany. Skutkuje desperacją, potrzebą i rozpadem związku, gdy problemy się mnożą, zamiast znikać.

Rozwiązanie: Zdefiniuj swoją wizję swojego życia i związku oraz „Żyj swoją wizją” jako odnosząca sukcesy samotna osoba. Rozwiąż problemy emocjonalne, finansowe i inne, zanim zaczniesz szukać trwałego, zaangażowanego związku. Staraj się raczej „wybierać” i „chcieć” niż „potrzebować”.

3. Współzależnienie to nie miłość!

Oczekiwanie, że ktoś cię pokocha i da ci to, czego chcesz, gdy ty dasz mu/ jej to, czego chce. Próba zdobycia miłości i szczęścia poprzez przyzwolenie, dawanie i pomaganie. Potrzeba bycia potrzebnym często powoduje nieświadome przyciąganie i wybieranie relacji z osobą, która cię potrzebuje, ale później odkrywasz, że nie jest w stanie dać ci tego, czego chcesz.

Rozwiązanie: zdefiniuj swoją wizję i wymagania oraz wybierz ściśle powiązanego partnera. Naucz się być asertywnym, identyfikuj i pytaj o to, czego chcesz i potrzebujesz, identyfikuj i ustalaj granice oraz rozwijaj umiejętność mówienia „nie”. Bądź „Wybieraczem” i uważaj na ludzi, którzy Cię wybierają!

4. Miłość nie oznacza bezwarunkowej akceptacji, a chęć zmiany SIEBIE!

Wierząc, że zasługujesz na to, by być szczęśliwym i dostać to, czego pragniesz w swoim życiu, bez wysiłku i zmian z Twojej strony. Skutkuje niepowodzeniem związku, gdy polegasz na swoim partnerze, aby przyniósł szczęście i spełnienie, i nieuchronnie doświadczasz rozczarowania. „Jeśli zrobisz to, co zawsze robiłeś, dostaniesz to, co zawsze robiłeś”.

Rozwiązanie: Weź osobistą odpowiedzialność za swoje życie i związek. Zdefiniuj swoją wizję i cel życiowy i żyj nimi w pojedynkę.

5. Wirtualna miłość jest super, ale nie zawsze w realnym życiu jest taka łatwa.

Wierząc, że „dostajesz to, co widzisz”. Podejmowanie pochopnych, długoterminowych decyzji dotyczących relacji w oparciu o krótkoterminowe wrażenia i wnioski zamiast na rzeczywistym doświadczeniu i wiedzy. Powoduje to, że widzisz to, co chcesz zobaczyć i rozpad związku, gdy późniejsza rzeczywistość nie pasuje.

Rozwiązanie: Załóż, że „nie wiesz, czego nie wiesz” i pozostań na etapie „wstępnego zaangażowania”, dopóki nie zdobędziesz solidnego doświadczenia i wiedzy, że jest to właściwa relacja dla ciebie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x