zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Niewierność małżeńska. Aspekty do rozważenia.

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Kiedy pojawia się niewierność, traci się zaufanie, a to jest najważniejsza rzecz w związku. Ta wartość jest filarem, na którym budowane są wszystkie dobre relacje.

Zdobycie czyjegoś zaufania nie zawsze jest łatwym zadaniem. Czasami trzeba ciężkiej pracy, aby twój partner miał ślepą wiarę w ciebie.  Jednak jego utrata zajmuje tylko sekundy. A gdy już się ją straci, odzyskanie jej jest prawie niemożliwe.

Dzieje się tak dlatego, że dowiedzenie się o niewierności powoduje bardzo stresującą i traumatyczną sytuację psychologiczną, która jest bardzo trudna dla każdego. Powoduje to całkowitą utratę zaufania i poczucia bezpieczeństwa, dlatego w każdej sytuacji zawsze będzie istniała pewność, że jest ona wynikiem oszustwa.

Po niewierności związek najprawdopodobniej pęknie, pozostawiając tylko dwie opcje: kontynuować lub zakończyć związek. Ale niezależnie od tego, czy związek trwa, czy nie, przebaczenie jest podstawowym faktem, który musi być obecny w każdej decyzji.

Chociaż pytanie nie jest jak wybaczyć swojemu partnerowi, to kiedy to zrobić, ponieważ musisz przejść przez proces uzdrawiania. To najlepszy sposób na wybaczenie, uzdrowienie swojego ducha, nigdy nie czuj się winny za błąd, który popełnił ktoś inny. Przebaczenie to proces uzdrawiania, którego nie należy pomijać. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie poczuć się w spokoju z samym sobą.

Czy istnieją powody, by wybaczyć niewierność?

Prawda jest taka, że istnieją tysiące powodów, by wybaczyć niewierność, choć żaden z nich nie obejmuje zachowania związku. A przynajmniej w sposób zdrowy dla obu stron, bez popadania w nadmierną kontrolę i zazdrość.

Wiele osób trzyma się tego, aby wybaczyć i zapomnieć, ale kiedy jest to niewierność jest to bardzo trudne do zrobienia i wymaga czasu. Jak już powiedzieliśmy wcześniej, przebaczenie nie oznacza zapomnienia, a wręcz przeciwnie.

 

Stopień niewierności.

Jednym z aspektów, które musisz wziąć pod uwagę, jeśli zdecydujesz się kontynuować swój związek, jest stopień niewierności. Przeanalizuj, czy było to wydarzenie przelotne, jednorazowe, czy też była to relacja z inną osobą, która trwała kilka miesięcy.

Ponadto, aby móc zabezpieczyć się przed przyszłymi zdarzeniami, należy rozważyć prawdopodobieństwa. Czy istnieje szansa, że to może się powtórzyć, jeśli zdecydujesz się wrócić do partnera?

Rodzaj niewierności.

Niewierność zaczyna się na długo przed tym, zanim faktycznie się wydarzy i będzie miała miejsce. Samo posiadanie pragnienia, patrzenie na inną osobę lub rozmawianie z nią tonem seksualnym lub pożądaniem, która nie jest twoim partnerem, oznacza zdradę.

Ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, czy chodziło tylko o zaspokojenie pragnienia seksualnego, czy też w grę wchodzą uczucia. Generalnie, jeśli było to jednorazowe zdarzenie, które się nie powtórzyło, nie oznacza to, że istnieją uczucia wobec osoby trzeciej. Wiele par, które pokonały niewierność, mówi, że stało się tak dlatego, że była to zdrada czysto seksualna. W ten sposób jest to mniej bolesne.

Przyczyny niewierności.

Aby wybaczyć niewierność w związku, ważne jest, aby rozważyć powody, które doprowadziły drugą osobę do zdrady. Zastanów się, czy w tym czasie przechodziłeś przez trudną sytuację.

Czy była możliwość porozmawiania o problemach, które mieliście zanim doszło do niewierności? Czy jesteś w stanie zrekompensować brak miłości u partnera? Czy będziesz w stanie ponownie zaufać swojemu partnerowi?

Jeśli zdecydujesz się kontynuować swój związek pomimo niewierności, konieczne jest, aby obie strony były zaangażowane w przejście dalej. Jeśli jeden z partnerów nie będzie się starał, związek prawdopodobnie znowu się nie uda.

Twoje uczucia do drugiej osoby.

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym elementem są uczucia, jakie żywisz do swojego partnera. Nie wszyscy ludzie radzą sobie z tym samym problemem w ten sam sposób.

Sposób, w jaki możesz go pokonać, będzie zależał od tego, jak dojrzały jesteś w zdrowym związku. Również miłość, jaką darzysz siebie i swojego partnera, będzie zależała od tego, czy uda ci się pokonać tę trudną sytuację, czy nie.

Zastanów się na chłodno, o co chodzi w waszym związku: czy macie tę samą pracę, czy mieszkacie razem, czy macie wspólne dzieci, jak chcecie kontynuować razem czy osobno wspólne projekty życiowe?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x